fbpx

XVI Ranking Audytorów Rzeczpospolitej

W ubiegłym tygodniu dziennik Rzeczpospolita opublikował już XVI Ranking Audytorów. Grupa REWIT znalazła się ponownie wśród dwudziestu największych firm oferujących usługi audytu w Polsce.

Trzeba uczciwie przyznać, że spadliśmy o trzy oczka w dół z 16. na 19. pozycję. Z drugiej jednak strony utrzymaliśmy się wśród 20 największych firm i odnotowaliśmy ponad 8% wzrost przychodów z audytu rok do roku, jeden z najwyższych wskaźników w branży. Dziękujemy za to naszym klientom, bo ta pozycja bez ich decyzji o współpracy z nami nie byłaby możliwa do utrzymania. Jesteśmy największym audytorem w Polsce Północnej, a nasza pozycja na Śląsku rośnie.

Warto podkreślić, że dziennik Rzeczpospolita stosuje własną metodologię, której kryteria różnią się od stosowanych w rankingach światowych, opracowywanych w oparciu o łączną sumę przychodów firm audytorskich. Jest to o tyle istotne, że audyt dawno przestał być głównym źródłem utrzymania firm audytorskich.  Przykładowo w naszej grupie przynosi nam 35% łącznych przychodów. W tym roku Rzeczpospolita nie podała danych łącznych, a szkoda, bo nasze łączne przychody urosły o ponad 20%… Jesteśmy cierpliwi i wytrwali, więc poczekamy na kolejne rankingi.

Nie mamy ambicji koncernowych. Chcemy budować dobrą jakość doradztwa i audytu dla średnich firm, w rozsądnej cenie. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, które w wielu obszarach jest bardzo szerokie i niewiele odbiega od doświadczeń tzw. wielkich audytorów. Jesteśmy przystępni i elastyczni, a przede wszystkim staramy się rozumieć uwarunkowania biznesu, który rośnie. Ostatni rok nas dużo nauczył: z jednej strony konieczności lepszej kontroli naszej działalności, ale również wiary we własne możliwości, która pozwala na budowę solidnego biznesu.

Dziękuję całemu zespołowi oraz przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się na współpracę z nami. Wierzymy, że nasze działania strategiczne przyniosą owoce w przyszłości, a kolejne rankingi potwierdzą nasze profesjonalne podejście do klientów jak i do naszej pracy.

Mija pierwszy rok pracy na międzynarodowych standardach badania. Badanie w oparciu o ryzyka spowodowało, że nasza organizacja zaczęła się zmieniać. Bardziej myśleć o priorytetach, o istotnych obszarach i ryzykach. Widzimy, że klienci doceniają to podejście i mamy nadzieję, że wpłynie to na nasz rozwój w kolejnym sezonie.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z naszym biurem w Twojej okolicy lub wyślij zapytanie o naszą ofertę.

solidna firma rewit

firma-towarzystwa-biznesowe-cz

DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE USŁUGAMI NASZEJ FIRMY. WYPEŁNIJ KARTĘ KLIENTA I PRZEŚLIJ NA NASZ ADRES. Z PRZYJEMNOŚCIĄ PRZEDSTAWIMY NASZĄ OFERTĘ WSPÓŁPRACY.